Nasi wolontariusze

Naszą ,,sobotnią’’ pracę pedagogiczną i pomoc uczniom, prowadzoną przez wykwalifikowanych i życzliwych nauczycieli, uzupełniamy dzięki młodym wolontariuszom. To przemyślany i efektywny system nauczania, który wykorzystuje potencjał dobrze przygotowanych do tej roli młodych ludzi. W roku szkolnym 2014/2015 były to dwie osoby: Natalia Bieniek i Alicja Nowicka. W roku 2015/2016 były to: Natalia Bieniek, Izabela Kuc, Aleksandra Kulczycka i Alicja Nowicka. Wszystkie dziewczęta otrzymały wynik A* z języka polskiego podczas egzaminu GCSE (cztery sprawności językowe: mówienie, słuchanie, czytanie i pisanie). To wyjątkowe 15, 16 i 17-latki, które już zdały egzamin GSCE z języka polskiego. To moje uczennice, które uczestniczyły w zajęciach w Polskiej Szkole w Bournemouth. Od 3 maja 2012 roku brały udział w zajęciach w Polskim Klubie Zabaw i Nauki w Poole. Zaletami naszych Wolontariuszek i Wolontariuszy są: świetna znajomość języka polskiego jako drugiego/obcego, wielka kultura osobista, a przede wszystkim chęć pomocy młodszym koleżankom i kolegom, czyli małym Polakom. W roku szkolnym 2016/2017 wolontariuszkami były Natalia Bieniek, Alicja Nowicka, Ola Kulczycka i Nikola Siusta. W roku szkolnym 2017/2018 wolontariuszami byli Ola Kulczycka i Janek Gałażewski. W piątym roku naszej działalności, czyli w roku szkolnym 2018/2019, wolontariuszami byli: Kinga Puchalska, Natalia Kulczycka i Janek Gałażewski. W roku szkolnym 2019/2020 naszymi wolontariuszami są absolwenci naszej szkoły: Natalia Kulczycka i Janek Gałażewski oraz uczniowie, którzy zdali jako pierwsi egzaminy z języka polskiego według nowej specyfikacji na 9 i 8, czyli Maja Składnik i Kuba Maciesiak. Życzymy Wam udanej i owocnej współpracy!

Janusz Kulczycki