Strefa Rodzica

Strefa rodzica

Drogi Rodzicu!

Jesteś ważną częścią Szkolnej Społeczności ABC Polskiej Sobotniej Szkoły w Poole. Chcemy, byś był obecny w życiu szkoły i zależy nam, byś był dobrze poinformowany o naszych działaniach dydaktycznych i wychowawczych. Dlatego też na początku każdego roku szkolnego powołujemy nową Radę Rodziców, stworzoną z dwóch przedstawicieli każdej z grup nauczania.

Rada Rodziców to Twoi przedstawiciele, to również osoby, które mają rzeczywisty wpływ na decyzje podejmowane w szkole. W zakładce „Rada Rodziców” znajdziesz listę rodziców wchodzących w skład tegorocznej Rady Rodziców.

Potrzebujemy też Twojego wsparcia jako rodzica dyżurującego. Abyś mógł się lepiej odnaleźć w zasadach funkcjonowania szkoły, zapraszamy Cię do zapoznania się z Regulaminem rodzica dyżurującego.

Regularnie też przekazujemy listy z informacjami o aktualnych szkolnych planach i projektach, o zmianach, płatnościach i inne istotne wiadomości. Listy te znajdziesz w zakładce „Listy do rodziców”.
Pamiętaj również o tym, że możesz pomóc we współtworzeniu szkoły. Zwróć na to uwagę przy wypełnianiu FORMULARZA REJESTRACJI.

Życzymy Tobie i nam udanej wzajemnej współpracy dla dobra naszych uczniów.

Opłaty za zajęcia szkolne

1. Za pojedyncze sobotnie zajęcia: 9 funtów (pierwsze dziecko w rodzinie); 6 funtów (drugie dziecko w rodzinie); 3 funty (trzecie dziecko w rodzinie).
  2. Opłaty dokonywane są trzy razy do roku, czyli okresowo. W roku szkolnym 2017/2018: I okres 117 funtów, II okres 99 funtów, III okres 108 funtów. Istnieje możliwość opłat co dwa miesiące mniejszych kwot.
  3. W przypadku rezygnacji ucznia ze szkoły w trakcie roku szkolnego opłata do danego końca okresu nie ulega zwrotowi (np. jeśli Rodzic zapłacił za swoje dziecko za II okres, a w jego trakcie zrezygnował z zajęć).
  4. Nie zwracamy opłat za pojedyncze nieobecności ucznia w trakcie danego okresu.
  5. Jednorazowo (opłata na cały rok szkolny) należy wpłacić kwotę 8 funtów na ubezpieczenie dziecka w szkole.
  6. Opłaty dokonywane są przed rozpoczęciem danego okresu; w roku szkolnym 2017/2018 za I okres do 16 września, za II okres do 6 stycznia, za III okres do 21 kwietnia. W przypadku niedotrzymania terminu zapłaty, Wychowawca lub Kierownictwo szkoły wysyła/przekazuje PRZYPOMNIENIE o zapłacie. Jeśli w ciągu kolejnego tygodnia nie wpłynie opłata na konto szkoły, uczeń zostaje skreślony z listy uczniów.
  7. Dane konta bankowego podane są rodzicowi w postaci pisemnej na Szkolnej ulotce. Jeśli rodzic takiej nie posiada, proszony jest o przesłanie e-maila z naszej strony (zakładka: Kontakt/Formularz kontaktowy).
  8. W pierwszym, drugim i trzecim roku pracy szkoły nie pobieraliśmy nigdy żadnych dodatkowych opłat.
  9. Pieniądze wpłacane przez Rodziców przeznaczane są przede wszystkim na wynajem pomieszczeń szkolnych, umowy pracy lub wolontariackie nauczycieli, czynności organizacyjne i administracyjne nauczycieli, pomoce dydaktyczne, uroczystości i imprezy szkolne. Uczniowie w ramach opłaty otrzymali i otrzymują m.in. książki do nauki, zeszyty, materiały biurowe (kartki, kleje, nożyczki...), Koziołki Matołki na Pasowanie Ucznia Szkoły, upominki od św. Mikołaja, upominki i kartki urodzinowe, zdjęcia, napoje i słodycze na wybrane święta szkolne, książki-nagrody na koniec roku szkolnego.
  10. Podczas każdych zajęć każdy Rodzic w obecności jednego z członków Grupy Założycielskiej może mieć wgląd do dokumentacji finansowej.

Dyżury rodziców

Szanowni Rodzice,
Na dyżury można zapisywać się w szkole (Plan dyżurów) lub za pomocą strony ineternetowej: Kontakt/Formularz kontaktowy. W każdą sobotę powinno być przynajmniej trzech Rodziców dyżurujących. Dyżur trwa od 9.00 do 13.00. Szczegóły w Regulaminie Rodzica-Dyżurnego.

I OKRES 2017/2018

• RODZICE, Państwo
  • 9 września - Patrycja S.; Julita G.; Sylwia G. (ZARZĄD SZKOŁY)
  • 16 września - Kasia S.; Ania R.; Sylwia G.
  • 23 września - Wiola B.; Kasia W.; Jarosław W.; Patrycja S.
  • 30 września - Natalia G.; Sylwia J.; Krzysztof F.; Julita G.
  • 7 października - Estera P.; Patryk P.; Anetta L.-K.; Sylwia G.
  • 14 października - Grażyna Ś.; Karolina CZ.; Kamila W.; Julita G.; Sylwia G.
  • 21 października - Magdalena B.; Bartłomiej B.
  • 4 listopada - Małgorzata J.; Patrycja S.
  • 11 listopada - Sylwia G.; Jarosław G.; Ewa M.
  • 18 listopada - Dariusz G.; Magdalena R.
  • 25 listopada - Sabina T.; Karolina K.; Magda G.
  • 2 grudnia - Emilia N.; Agnieszka M.; Magdalena A.
  • 9 grudnia - Iwona C.; Anna M.; Julia K.

II OKRES 2017/2018

• RODZICE. Państwo:
  • 6 stycznia - Renata R.; Natalia S.; Izabela N.
  • 13 stycznia - Karol W.; Iwona C.
  • 20 stycznia - Ewelina G.; Joanna R.
  • 27 stycznia - Monika P.; Agnieszka P.; Dariusz G.
  • 3 lutego - Agnieszka S.; Anita R.; Barbara M.
  • 10 lutego - Kasia P.; Agnieszka M.; Joanna W.
  • 24 lutego - Iwona G.; Maciej CZ.; Kamil G.
  • 3 marca - Agnieszka M.; Magdalena A..; Agnieszka P.
  • 10 marca - Magdalena K.; Katarzyna W.; Jarosław W.
  • 17 marca - Agnieszka F.; Gabriela K.C.
  • 24 marca - Iwona C.; Karolina CZ.

III OKRES 2017/2018

• RODZICE. Państwo:
  • 21 kwietnia - Sabina T.; Karolina K.;
  • 28 kwiatnia - Karolina CZ.; Anna G.
  • 5 maja - Agnieszka P.; Renata R.; Karol W.
  • 12 maja - Julia K.; Anna M.; Marcin Z.
  • 19 maja - Marta Z.; Joanna J.; Agnieszka C.
  • 26 maja - Natalia SZ.; Gabriela K.C.; Monika S.
  • 9 czerwca - Agnieszka S.; Piotr P.; Monika D.
  • 16 czerwca - Katarzyna P.; Ewa E.; Asia J.
  • 23 czerwca - Tomasz S.
  • 30 czerwca - Karol W.,,I''; Monika S.,,II''; Karolina C.,,IV''