Sylwia Urbańska

Sylwia_Urbanska-pic.jpgNazywam się Sylwia  Urbańska i od września 2019 roku jestem nauczycielką w grupie drugiej w ABC Polskiej Sobotniej Szkole w Poole.

Ukończyłam trzyletnie licencjackie studia filologii angielskiej o specjalizacji nauczycielskiej i właściwe od samego początku mojej drogi zawodowej jestem związana z nauczaniem. W Polsce pracowałam przez wiele lat jako nauczyciel języka angielskiego miedzy innymi z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Wkrótce po  przyjeździe do Anglii zostałam childminder. Praca ta polega na opiece nad dziećmi w wieku 0 – 5 lat i, m.in. przygotowaniu ich do pójścia do szkoły. Moja działalność była zarejestrowana w OFSTED i pracowałam według programu EYFS wymaganego prze tutejsze Ministerstwo Edukacji. W tym czasie ukończyłam też kurs LEVEL 3 Diploma for the Children and Young People's Workforce.

Nauczanie języka polskiego oraz elementów kultury, historii i geografii naszego kraju jest dla mnie nowym, aczkolwiek niezwykle interesującym wyzwaniem. Traktuję to jako przygodę, w której mogę wykorzystać doświadczenie w pracy z dziećmi. Z pasją oddaję się nauczaniu dzieci poprzez zabawę, okazuję wsparcie i uważnie słucham najmłodszych. Natomiast to, co moi uczniowie oferują w zamian, czyli uśmiech, postęp w wielu aspektach rozwoju i ich nieskończona ciekawość świata są dla mnie bezcenne!