Sabina Krzynowy

Sabina_Krzynowy.jpgNazywam się Sabina Krzynowy. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika w zakresie pracy socjalnej i opiekuńczo-wychowawczej. Praca z dziećmi zawsze była moim marzeniem, dlatego - kiedy przyjechałam do Anglii - rozpoczęłam pracę w przedszkolu St Clements. Pracowałam tam na różnych stanowiskach, zaczynając od pedagoga przedszkolnego, później awansowałam na stanowisko zastępcy menadżera, a następnie zostałam menadżerem St Clement’s Preschool Iford. Zdobyłam również kwalifikacje do pracy z dziećmi z dodatkowymi potrzebami i pełniłam funkcje zastępcy SENCO.

W trakcie mojej pracy w St Clement’s cały czas rozwijałam swoją wiedzę poprzez uczęszczanie na różne kursy i treningi. Najciekawszym i najbardziej rozwijającym kursem, który pozwolił mi jeszcze bardziej zrozumieć rozwój mowy u dzieci, był Speech and Language support for 3-5s at ELKLAN. Niedawno ukończyłam  również Understanding Children and Young People’s Mental Health, który jeszcze bardziej uczulił mnie na indywidualne potrzeby małych dzieci i młodzieży.

Kiedyś przeczyałam piękny cytat Konfucjusza „Wybierz pracę, którą kochasz, a nie przepracujesz ani jednego dnia”. Tak jest rzeczywiscie w moim przypadku, kocham pracę z dziećmi, daje mi ona wiele satysfakcji i powoduje, że wciąż chcę się rozwijać.

Do grona pedagogicznego ABC Polskiej Sobotniej Szkoły im. Kornela Makuszyńskiego w Poole dołączyłam w maju 2022r.