Monika Pisarczyk

Monika_Pisarczyk.jpgNazywam się Monika Pisarczyk i pochodzę ze Szczecina. Jestem absolwentką Uniwersytetu Szczecińskiego. Od zawsze miałam dwie wielkie pasje, czyli pracę z dziećmi i młodzieżą oraz zapał do zdrowego trybu życia. Dlatego też w 2006 roku ukończyłam studia na kierunku Zdrowie Publiczne o specjalizacji ‘Promocja Zdrowia’. Jednym z ówczesnych założeń programowych Unii Europejskiej miało być wprowadzenie przedmiotu z zakresu promocji zdrowia do polskich szkół, co idealnie łączyło to, co kocham.

Wkrótce po studiach wyjechałam wraz z rodziną w poszukiwaniu pracy wakacyjnej do Bournemouth i… zostałam tu aż do dziś. Podążając za marzeniami postanowiłam kształcić się w kierunku pielęgniarstwa pediatrycznego, skutkiem czego było ukończenie kursu przygotowującego na studia ‘Access to Higher Education in Nursing’. Podczas trwania nauki, w 2011 roku, podjęłam pracę wolontaryjną w przedszkolu St. Clement’s na Boscombe, gdzie opiekowałam się dziećmi w wieku od dwóch do pięciu lat. Wtedy też postanowiłam związać moją przyszłość z zawodem nauczyciela przedszkolnego i dostałam pracę jako pedagog przedszkolny. Od 2012 do 2014 roku, zdobywałam wykształcenie uprawniające mnie do pracy z dziećmi i młodzieżą - Diploma for Children and Young People’s Workforce Level 2 i Level 3. Podczas pracy w przedszkolu, oprócz uczenia dzieci, miałam również wiele innych obowiązków, między innymi byłam ‘Koordynatorem bezpieczeństwa i higieny pracy’ oraz zastępcą menadżera.

Postanowiłam kontynuować moją edukację i, w 2019 roku, ukończyłam studia podyplomowe na Uniwersytecie w Portsmouth. Zdobyłam tytuł nauczyciela wczesnoszkolnego – Early Years Teacher Status. Podczas studiów i pracy nauczyłam się też podstaw języka migowego ‘Macaton' oraz umiejętności posługiwania się systemem komunikacji wymiany zdjęć ‘PECS'. Tuż po studiach podjęłam pracę w szkole podstawowej Corpus Christi na Boscombe, gdzie pełnię funkcję nauczyciela interwencyjnego oraz wyższego poziomu asystenta nauczyciela. Aktualnie moją specjalizacją jest praca interwencyjna z dziećmi ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SEN) oraz posiadającymi angielski jako drugi język (EAL). Moja praca daje mi wielką satysfakcję, a szczególnie nauczanie fonetyki, którą zgłębiłam na międzynarodowym kursie fonetycznym ‘Sounds~Write’. We wrześniu zaczęłam naukę w Nuffield Early Language Intervention school (NELI) na kursie, który obejmuje podstawowe aspekty rozumienia i wspomagania rozwoju języka u dzieci. Moją wielką pasją jest wspieranie indywidualnego rozwoju wszystkich dzieci oraz pomaganie im w pokonywaniu trudności, jakie mogą stanąć na ich drodze do rozwoju. Dążę do wzbudzenia w nich zamiłowania i motywacji do nauki.

Niesamowicie cieszę się, że we wrześniu 2021 dołączyłam do grona pedagogicznego ABC Polskiej Sobotniej Szkoły im. Kornela Makuszyńskiego w Poole.