Martyna Dallard

Martyna Dallard (1).jpgJestem absolwentką Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach o specjalności języka polskiego: Antropologia Komunikacji i Języka oraz absolwentką studiów specjalistycznych Logopedii i Medialnej Emisji Głosu.  Ukończyłam również specjalność pedagogiczną: Przygotowanie pedagogiczne na Wyższej Szkole Humanitas w Sosnowcu.

Podczas studiów, a także po ich ukończeniu, miałam okazję pracować z dziećmi od 1 do 18 roku życia. Praktykę logopedyczną podjęłam w zakładzie opieki zdrowotnej, specjalnym przedszkolu dla dzieci z autyzmem, niepublicznym przedszkolu na stanowisku logopedy oraz w Niepublicznym Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli Metris jako instruktor warsztatów logopedycznych dla nauczycieli wychowania przedszkolnego. W roku szkolnym 2018/19 pracowałam również na stanowisku nauczyciela wychowania przedszkolnego.

Po przyjeździe do Anglii podjęłam pracę w Dorset Health Care Foundation Trust na stanowisku asystenta logopedy.

Praca z dziećmi daje mi ogromną satysfakcję, pozwala na rozwój osobisty oraz bycie osobą otwartą na innych ludzi i świat.

Bo "Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat." Janusz Korczak

Do grona pedagogicznego ABC Polskiej Sobotniej Szkoły im. Kornela Makuszyńskiego w Poole dołączyłam w kwietniu 2023r.