Marta Kaczmarek

Nazywam się Marta Kaczmarek. Pochodzę z Poznania, gdzie mieszkałam, uczyłam się, a później pracowałam. Moja mama jest nauczycielką, więc wyssałam pasję do nauczania z mlekiem matki. Zanim poszłam w jej ślady, starałam się udowodnić, że nie będę jak mama. Mam dyplom hotelarza, choć nigdy nie pracowałam w zawodzie. Byłam managerem w dużej firmie szkolno-papierniczej i nie tylko. Po latach stwierdzam, że przed przeznaczeniem nie da się uciec i, ku własnemu zaskoczeniu, bardzo lubię uczyć.

Przyjechałam do Anglii w 2006 roku, ukończyłam różne szkoły i kursy. Mam tytuł HLTA oraz mogę pracować z dziećmi specjalnej troski SEN (CPD Certificate). Moje motto to słowa Aleksandra Wielkiego: nie ma rzeczy niemożliwych, są tylko trudne do wykonania. Nauczanie jest jedną z nich.

Uczę języka francuskiego oraz współpracuję z różnymi szkołami w Bournemouth i Poole, głównie kształcącymi dzieci z dysfunkcjami. Pracowałam również w szkole językowej jako nauczyciel angielskiego. To było naprawdę ciekawe doświadczenie.

Prywatnie jestem mama dwóch łobuziaków. Mój starszy syn jest nastolatkiem i pokazuje mi uroki życia z podlotkiem pod jednym dachem. Młodszy, kilkulatek, jest moim krasnoludkiem, kochanym i upartym. Między chłopcami jest duża różnica wieku, która pozwala mi się odnaleźć jako mama w dwóch bardzo od siebie różnych światach. Moją pasją jest organizowanie wycieczek i, oczywiście, udział w nich. Z grupą Chodaki zwiedzamy i odkrywamy uroki Dorset i nie tylko.

Praca z uczniami daje mi wiele satysfakcji i motywuje mnie do dalszego rozwoju.

Od roku szkolnego 2017/18 uczę w ABC Polskiej Sobotniej Szkole im. Kornela Makuszyńskiego w Poole.