Katarzyna Kruczek-Christian

Jestem absolwentką Wyższej Pomorskiej Szkoły Turystyki i Hotelarstwa w Bydgoszczy. Posiadam wykształcenie wyższe zawodowe o kierunku Turystyka i Rekreacja.

,,Największe bogactwo to robienie tego, co kochasz”, to słowa Collin P. Scisson, które często są dla mnie wspaniałym bodźcem, dodającym mi sił oraz chęci do nauki wymarzonego zawodu. Pasja i chęć poznawania i studiowania pedagogiki wczesnoszkolnej i pracy z dziećmi zmotywowały mnie do dalszej edukacji i zmiany zawodu. Dlatego zdecydowałam się na studia w Bournemouth and Poole College.

Posiadam dyplom wykwalifikowanego nauczyciela do pracy w przedszkolu, żłobku i placówkach dla dzieci i młodzieży, (Level 2 for Children and Young People’s Workforce Certificate in Childcare). Nadal rozwijam się zawodowo i uczę, dążąc do uzyskania dyplomu na poziomie 3, na kierunku pedagogiki wczesnoszkolnej.

Już pod koniec nauki w Bournemouth and Poole College udało mi się zdobyć pracę w wymarzonym zawodzie. Pracuję obecnie jako Pre-school Teacher w jednym z cieszących się bardzo dobrą renomą przedszkoli w Bournemouth.

Ucząc się w Liceum Ogólnokształcącym o profilu turystyczno-lingwistycznym, udzielałam się i działałam bardzo aktywnie w życiu szkoły oraz w różnych kółkach zainteresowań. Byłam redaktorem naczelnym szkolnej gazetki, zdobyłam wiele odznak PTTK, uczestnicząc w różnych rajdach i wycieczkach pieszych w ramach kółka turystycznego. Udzielałam się w teatrzyku szkolnym i w życiu sportowym. Posiadam również tytuł opiekuna kolonijnego.

Po ukończeniu studiów, w 2003 roku, wyjechałam do USA w ramach programu edukacyjnego Au Pair in America. Przez dwa lata pracowałam jako opiekunka, ucząc się języka angielskiego w Northern Virginia Community College i działałam charytatywnie w przyszkolnych i przykościelnych klubach i szkółkach dla dzieci.

Po powrocie do kraju w 2005 roku rozpoczęłam pracę w wyuczonym zawodzie, jednak moje pasje i chęć podróżowania skłoniły mnie do ponownego wyjazdu za granicę i już w 2005r. przyjechałam do Anglii. Przez osiem lat pracowałam w wyuczonym zawodzie na różnych stanowiskach, jako Supervisor w Bistro, Banqueting and Conference Assistant oraz jako Recepcjonistka. W tym samym czasie aktywnie udzielałam się charytatywnie w dziedzinie pedagogiki wczesnoszkolnej.

Jesteśmy, razem z córkami i mężem, przykładem szczęśliwej rodziny - rodziny z dzieckiem dwujęzycznym, gdzie oprócz języka polskiego używa się angielskiego. Wiem dobrze, że dwujęzyczność, oprócz radości, jest także wymagającym zadaniem. Dla całej rodziny!

Przez ponad trzy lata pracowałam jako woluntariuszka, w Borough of Poole Children’s Centres, gdzie poznawałam tajniki pedagogiki wczesnoszkolnej, a także rozbudzałam swe pasje. Byłam bardzo aktywną woluntariuszką w Branksome Children Centre oraz w Polskim Klubie ,,Szkrab Poole’’ przy Old Town Children Centre, gdzie odbyłam swój staż. Z dumą i odrobiną nostalgii wspominam czas, gdy byłam jedna ze współprowadzących zajęcia dla dzieci i rodzin polskich w klubie ,,Szkrab Poole”. Jestem jedną z pomysłodawczyń i współzałożycielek pierwszej Polskiej Biblioteki dla Dzieci przy Old Town Children Centre. Efekt naszej pracy zaowocował przeniesieniem i wzbogaceniem naszej kolekcji, która jest teraz dostępna dla wszystkich zainteresowanych w Centralnej Bibliotece w Poole Old Town.

Jestem zastępcą kierownika ABC Polskiej Sobotniej Szkoły im. Kornela Makuszyńskiego w Poole, prowadzę także zajęcia lekcyjne.

Nadal uczę się i rozwijam zawodowo w zakresie pedagogiki wczesnoszkolnej.

Uważam, że sukces zawodowy można osiągnąć poprzez mądrą pracą, a także pielęgnację swoich pasji, a tymże jest dla mnie praca z dziećmi, która, oprócz mojego wyuczonego zawodu, zawsze towarzyszyła mi w drodze zawodowej i skłoniła mnie do dalszej nauki nowej profesji. Robię to, co kocham – przekazując wiedzę, swoje pasje i radość innym. W swojej pracy staram się zobaczyć nie tylko twarze dzieci, ale ich indywidualność i zachęcić je do myślenia, poznawania, próbowania i podnoszenia swojej samooceny, rozwijania indywidualnych talentów, budowania pewności siebie.

Od roku szkolnego 2014/15 uczę w ABC Polskiej Sobotniej Szkole im. Kornela Makuszyńskiego w Poole.

W roku 2018 zostałam wyróżniona za pracę dydaktyczno-wychowawczą nagrodą Zarządu Szkoły.