Aneta Atary

Aneta_Atary.png,,Język polski jest piękny, ponieważ szeleści jak jesienne liście, skrzypi jak mróz zimową porą, świszczy jak wiosenny wiatr, ale i tak rozgrzewa nas, niczym lato, ortografią i interpunkcją!” To moje ulubione zdanie, które cudownie ukazuje piękno naszego ojczystego języka.

Nazywam się Aneta Atary. Jestem absolwentką Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku filologia polska w zakresie nauczania języka polskiego. Zdobywałam doświadczenie w nauczaniu podczas praktyk odbytych w Polsce oraz w czasie udzielania prywatnych korepetycji. Mieszkam w Bournemouth od 15 lat. Obecnie pracuję w szkole w Ringwood, wspierając w nauce dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (SEND). Na bieżąco uczestniczę w szkoleniach i warsztatach podnoszących kwalifikacje. Jestem szczęśliwą żoną i mamą. Wychowuję moje dwie córki w rodzinie wielojęzycznej. W naszym domu mówimy w trzech językach. Oboje z mężem pielęgnujemy i przekazujemy naszym córkom wartości wyniesione z naszych rodzinnych krajów. Fascynuje mnie wielojęzyczność i staram się rozszerzać swoją wiedzę w tym zakresie. Niemniej jednak najbliższy mojemu sercu jest język polski. Pragnę zaoferować dzieciom uczęszczającym do ABC Polska Sobotnia Szkoła im. Kornela Makuszyńskiego pomoc w pogłębianiu i kultywowaniu nauki języka polskiego. Poprzez uczęszczanie do naszej szkoły, dzieci mają możliwość poznania i rozwijania swoich umiejętności w zakresie posługiwania się językiem ojczystym swoich rodziców. Mam ogromna nadzieję, iż w przyszłości docenią one nasze starania. Podczas zajęć, wspólnie, będziemy pracować nad tym, aby przygoda z językiem polskim i polską kulturą okazała się nie tylko miłym wspomnieniem, ale również wielkim atutem w dorosłym życiu.

Do ABC Polskiej Sobotniej Szkoły im. Kornela Makuszyńskiego w Poole dołączyłam we wrześniu 2022 roku.