Wsparcie finansowe

Flaga Polski
Godlo Polski
Instytut Rozwoju Jezyka Polskiego

Wsparcie  finansowe za pośrednictwem Stowarzyszenia ,,Wspólnota Polska’’ ze środków Kancelarii Senatu RP (2017, 2018, 2019 rok) i ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów (2020, 2021 rok) w ramach opieki nad Polonią i Polakami za granicą. W 2017r. otrzymaliśmy 880 funtów - pomoc nauczycielom polonijnym i 2274 funty - działalność szkoły. W 2018r. otrzymaliśmy 3214.01 funty - opłaty za wynajem lokalu dla szkoły i opłaty eksploatacyjne oraz obowiązkowe ubezpieczenia uczniów, pracowników i wolontariuszy, zakupy podręczników i pomocy dydaktycznych. W grudniu 2019 roku otrzymaliśmy dofinansowanie w wysokości 2066.34 funtów - działalność szkoły. W październiku 2020 roku otrzymaliśmy 2107.80 funtów z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów na statutową działalność szkoły.
     Informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2021. Nazwa zadania publicznego: Wsparcie utrzymania i funkcjonowania szkół polonijnych w Anglii w regionie: South East, South West, East of England. Kwota dotacji: 17 500,00 zł. Całkowita wartość zadania publicznego: 816 725,00 zł. Zadanie publiczne Wsparcie utrzymania i funkcjonowania szkół polonijnych w Anglii w regionach: South East, South West, East of England polega na wsparciu szkół polonijnych poprzez dofinansowanie kosztów wynajmu pomieszczeń, wynagrodzeń nauczycieli, ubezpieczenia i innych kosztów funkcjonowania.
   Informujemy, że nasza szkoła otrzymała dotację ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach konkursu Polonia i Polacy za Granicą 2022. Nazwa zadania publicznego: Szkoła (bardziej) polska. Wsparcie oświaty polonijnej w Anglii w regionach South East, East Midlands, East i South West. Kwota dotacji: 26 822,50 PLN. Całkowita wartość zadania publicznego: 486 600,45 PLN. Zadanie publiczne Szkoła (bardziej) polska. Wsparcie oświaty polonijnej w Anglii w regionach South East, East Midlands, East i South West polega na wsparciu szkół polonijnych poprzez dofinansowanie kosztów wynajmu pomieszczeń, wynagrodzeń nauczycieli, ubezpieczenia i innych kosztów funkcjonowania.
   Informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach konkursu "Wspieranie Edukacji Polonijnej i Polskiej Poza Granicami Polski 2023”. Nazwa przedsięwzięcia:  Szkoła (bardziej) polska. Wsparcie oświaty polonijnej w okręgu konsularnym Konsula RP w Londynie (I). Kwota dotacji w 2023r: 28 405,00 PLN. Całkowita wartość przedsięwzięcia:  813 264,00PLN. Przedsięwzięcie  „Szkoła (bardziej) polska. Wsparcie oświaty polonijnej w okręgu konsularnym Konsula RP w Londynie (I)” polega na wsparciu szkół polonijnych poprzez dofinansowanie kosztów wynajmu pomieszczeń, wynagrodzeń nauczycieli, ubezpieczenia i innych kosztów funkcjonowania.
   Informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie przez Instytut Rozwoju Języka Polskiego im. Świętego Maksymiliana Marii Kolbego ze środków Ministra Edukacji i Nauki w ramach konkursu "Wspieranie Edukacji Polonijnej i Polskiej Poza Granicami Polski 2023”. Nazwa przedsięwzięcia: „Wsparcie wydarzeń polonijnych na Wyspach Brytyjskich”. Kwota dotacji: w 2023 r: 25 600,00 zł; Całkowita wartość przedsięwzięcia: 96 335,00 zł; Przedsięwzięcie: „Polski teatr dla polonijnego dziecka”. W ramach działania zorganizowany zostanie spektakl teatralny dla dzieci i młodzieży wraz z ich opiekunami. Spektakl wystawi teatr zaproszony do Wielkiej Brytanii z Polski; ok. 150 widzów.