Kinga Pankowska

Kinga_Pankowska pic.jpgNazywam się Kinga Maja Pankowska. Ukończyłam studia magisterskie na kierunku pedagogika resocjalizacyjna i socjalna. Od wczesnych lat interesowało mnie funkcjonowanie dorosłych dzieci alkoholików - ich prywatne i zawodowe zycie - i  to też było przedmiotem mojej pracy magisterskiej.

Zawsze też czułam potrzebę niesienia pomocy innym - jako wolontariuszka podczas studiów opiekowałam się osobami starszymi, pracowałam w dwóch Domach Dziecka.

Odbyłam praktyki w Domu Pomocy Społecznej, więzieniu, przedszkolu i Domu Dziecka. Zaraz po obronie pracy magisterskiej przyjechałam do Anglii w odwiedziny do przyjaciółki. Te odwiedziny przeciągnęły się i trwają do dziś. Tutaj poznałam męża, mamy wspaniałą córeczkę i od 7 lat prowadzimy firmę. Uwielbiam taniec, spacery i filmy akcji.

Od półtora roku współprowadzę nieodpłatnie polską grupę Szkrab w Poole, co daje mi bardzo dużą przyjemność, satysfakcję i jest wspaniałą zabawą.

Jestem przekonana, że mogę zaoferować dzieciom swoje ciepło, wsparcie, zrozumienie, uśmiech. Uważam, że w wychowaniu  powinniśmy kierować się miłością do naszych szkrabów.

Od roku szkolnego 2018/19 zaczęłam kolejną przygodę w ABC Polskiej Sobotniej Szkole im. Kornela Makuszyńskiego w Poole, z czego bardzo się cieszę.