Alicja Dębiec

Jestem absolwentką Studiów Pedagogicznych ze specjalizacją Poradnictwo na Uniwersytecie Wrocławskim. Odbyłam praktyki w poradni pedagogicznej oraz świetlicy środowiskowej.

Od wczesnych lat interesowałam się zagadnieniami związanymi z rodziną i jej wpływem na rozwój psychiczny dziecka. Jestem zdania, że nie ma jednej reguły na wychowanie, która sprawdziła by się w przypadku każdego dziecka. Na przestrzeni lat powstało wiele, często sprzecznych ze sobą, teorii. Osobiście uważam, że należy słuchać intuicji i kierować się czułością, i miłością do naszych pociech. Ważne, by akceptować ich indywidualność i niepowtarzalność. Powinniśmy być uważni i wrażliwi na sygnały przekazywane nam przez dzieci, a wówczas z pewnością nie przeoczymy ważnych komunikatów i będziemy mogli zaspokoić ich potrzeby.

Podczas studiów rozpoczęłam pracę w siedzibie dużego biura nieruchomości wydającego własne magazyny branżowe, na stanowisku kierownika sekretariatu. W firmie tej brałam udział w wielu ciekawych eventach na terenie kraju, a także poza granicami.

Prywatnie jestem mamą dwóch małych, bardzo energicznych chłopców: trzyletniego oraz dziesięciomiesięcznego. W 2013 roku przyjechałam do Wielkiej Brytanii.

W liceum i szkole podstawowej należałam do kół teatralnych oraz muzycznych. Bardzo lubię prowadzić zajęcia z wierszem, prozą i muzyką w tle. Chętnie wykorzystam te doświadczenia w pracy pedagogicznej.

Swoją przygodę z ABC Polską Sobotnią Szkołą im. Kornela Makuszyńskiego w Poole rozpoczęłam w 2017r. Mam nadzieję, że uda mi się zaszczepić u uczniów miłość do polskiej mowy, kultury oraz dumę ze swojego pochodzenia.

Od roku szkolnego 2016/17 uczę w ABC Polskiej Sobotniej Szkole im. Kornela Makuszyńskiego w Poole.